Letiště ve Španělsku

Když se blíží prázdniny a vy nemáte žádný nápad, kam jet s rodinou na dovolenou, nepřemýšlejte dál. Španělsko je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. Španělský životní styl přirozeně nadchne prázdninově orientovanou rodinu, protože rodina je tu vnímána jako důležitá instituce. Od první minuty, kdy dorazíte do Španělska, budete uchváceni prokazovanou vřelostí a pohostinností a běžné obavy spojené s ‚rodinnou dovolenou‘ budou minulostí. Vše, co potřebujete vědět, je, že je tu příjemné slunce a nekonečné dálky pláží.

Levné letenky do Barcelony | Levné letenky do Řecka | Letenky do Anglie

Mohli byste se zeptat, co budete ve Španělsku dělat? Nemusíte chodit daleko, ale jen se rozhlédněte kolem sebe po všech těch starých historických budovách, které jsou ozdobou krásných měst Španělska. Nezáleží na tom, kam pojedete. Budete okouzleni tím, co vidíte, všemi těmi různými regiony. Stačí otevřít oči novým zážitkům.

Samozřejmě je tu vždy tradiční zábava jako jsou španělské lidové tradice (flamenco), hudba a býčí zápasy. Když už jste tady během fiesty, můžete si být jisti, že najdete býčí zápasy, nejoblíbenější atrakcí je „běh býků“ v ulicích města. Pokud jste spíš na flamenco a hudbu, připravte se na Feria de Abril, což je týden plný tance a hudby stejně jako ochutnávek nejrůznějších jídel a nápojů.

Španělsko má řadu letišť, abyste se dostali tam, kam potřebujete, ať už je to kdekoli. To je další starost, kterou během dovolené můžete ponechat stranou. Jedním z letišť, na které můžete narazit, je letiště Barcelona, které bývá svědkem druhého největšího provozu v zemi. Pokud chcete vidět Barcelonu nebo některá menší města podél Costa Brava, pak tohle je to letiště, které vy a vaše rodina použijete. Letiště najdete pouhých 12 km od centra Barcelony.

Levné letenky do Thajska | Levné letenky do Dubaje

Jen 8 km od města Palma de Mallorca najdete letiště Palma, které je třetím nejvyužívanějším letištěm a v létě bývá nejzaměstnanějším letištěm v zemi. Tenerife navštěvují převážně zahraniční turisté a využívají k tomu právě Tenerifské jižní letiště. Letiště Granada je 16km západně od města Granada a najdete ho na pláních kolem řeky Genil. Letiště Granada obsluhuje hlavně domácí lety, ale pomalu zvyšuje i počet odbavených mezinárodních letů.