Letiště v USA

Jestli cestujete napříč zemí, plánujete tu dovolenou nebo vlastní charter po Spojených státech, můžete se spolehnout, že budete mít z čeho vybírat. Spojené státy mají velmi dobře vyvinutý systém aerolinek. Pokud hodláte procestovat Ameriku vlastním letadlem, budete mít možnost najít dostatek malých i velkých letišť. Některá z největších letišť v zemi jako je Kennedyho mezinárodní letiště a mezinárodní letiště Orlando bývají obvykle velmi vytížena a nemusela by být nejlepší volbou pro soukromé letadlo. Většina pilotů má sklon využívat menší letiště jako je například oblíbené letiště Johna Wayna nebo mezinárodní letiště Louisville.

Pro ty, kteří cestují v obřích cestovních letadlech, v současnosti operuje na letištích Spojených států kolem 160 různých leteckých společností. Některé z těchto leteckých společností nabízejí nižší ceny letů a mohou dokonce nabídnout výhodné slevy nebo bonusové body na budoucí lety. To znamená, že pečlivý výběr vašeho letového plánu a letecké společnosti vám může ušetřit hodně peněz. Pokud chcete levnou letenku, měli byste také přemýšlet o způsobu rezervace s předstihem, protože po levných a akčních letenkách bývá přirozeně velká poptávka a jsou rychle vyprodány. Většina leteckých solečností operujících na mezinárodních letištích ve Spojených státech nabízí jak domácí tak mezinárodní lety. Takže pokud přijedete z jiné země, můžete si být jisti, že budete mít z čeho vybírat. Před cestou a samotnou rezervací si dobře zmapujte všechny možnosti, můžete si tak ušetřit spoustu času a peněz.

Levné letenky do USA | Letenky do New Yorku | Letenky do Londýna

Hojnost leteckých společností operujících z jednoho místa zajišťuje pro zákazníky výhodný konkurenční trh. Je tedy větší šance získat opravdu levné letenky. Většina letišť ve Spojených státech se také snaží pracovat podle nejpřísnějších světových standardů. To znamená, že se snaží udržet nejvyšší úroveň technologického pokroku a stejně tak udržují veškeré vybavení letiště na nejvyšší úrovni. Pravidelná zlepšování jsou nezbytnou součástí managementu a to by nemělo bránit cestujícím ani pilotům ve využívání jednotlivých letišť. Návštěvníci by také měli pamatovat na to, že na většině mezinárodních letišť ve Spojených státech jsou od útoků z 11. září 2001 poměrně přísná ochranná opatření a měli by myslet na to, že tato ochranná opatření jsou pro bezpečnost všech a nejsou myšlena jako diskriminační vůči komukoliv.