Letiště v Rusku

Rusko se je stále velice oblíbenou cestovní a obchodní destinací. Většina lidí, kteří přijíždějí do země, tak činí mezinárodním letem nebo na palubě soukromého letadla. V Rusku dává hodně lidí přednost cestování vlakem nebo využívá jiný způsob veřejné dopravy (taxislužba). V zemi je hodně letišť, z nichž většina se nachází v evropské části Ruska a jen málo jich je rotroušených po asijské části země se zvláštním důrazem na severovýchodní pobřeží. Ti, kdo pilotují vlastní letadlo by se měli snažit hledat jen civilní letiště, protože je zde také mnoho letišť, která jsou přísně omezena jen pro vojenská letadla.

Většina návštěvníků, kteří přiletí do Moskvy, nicméně zjistí, že si zde můžou vybrat ze tří hlavních letišť. Pokud je pro vás výběr důležitý, ujistěte se, že přistanete na mezinárodním letišti Domodědovo. Celníci jsou zde méně problémoví a vybavení letiště je nejmodernější. Avšak pouze British Airways a Swiss Air jsou jediné mezinárodní společnosti, které mají povolení přistávat na tomto letišti. Pokud si nemůžete zarezervovat letenku prostřednictvím těchto dvou společností, nejspíše přistanete na mezinárodním letišti Šeremetěvo, které je největším mezinárodním letištěm v zemi. V Sankt Petěrburku jsou hlavními letišti Pulkovo 1, které obstaravá domácí lety, a Pulkovo 2, které odbavuje mezinárodní lety. Další důležitá letiště v Rusku jsou ve Vladivostoku a Belgorodě.

Levné letenky do Moskvy | Letenky do Japonska | Letenky do Londýna

Lístky si můžete rezervovat přes internet nebo renomovanou cestovní kancelář, ale vždy byste měli pamatovat na zajištění dopravy na a z letiště, protože mnoho letišť nemá dobré dopravní spojení. Většina ruských letišť má sice základní vybavení jako toalety a čekárny, ale ty jsou obvykle ve velmi špatném stavu a zoufale potřebují zlepšení. Některá letiště zaostávají v dobrém systému vytápění a jsou spíše chladná, takže se teple oblečte, nejen pokud cestujete v zimě. Dobré je také nevyvolávat žádný rozruch, jestli si chcete užít relativně příjemnou cestovatelstkou zkušenost. Ruská policie je totiž známá svou nedůvěřivostí a nevraživostí.