Letiště v Austrálii

Celkový počet australských letišť a přistávacích ploch je 455, z nichž některá jsou využívána pro mezinárodní a domácí lety, některá jen pro domácí účely a ostatní, která dělí svou pozornost mezi charterové lety a soukromá letadla. Každá oblast v Austrálii má vlastní mezinárodní letiště a menší letiště jsou rozptýlena po celém regionu. Mezinárodní letiště v Austrálii jsou Sydney International Airport, Perth International Airport, Canberra International Airport, Darwin International Airport, Cairns International Airport, Adelaide International Airport, Hobart International Airport a Melbourne International Airport. Dvě hlavní australská mezinárodní letiště jsou Melbourne International Airport a Sydney International Airport.

Levné letenky do Austrálie | Letenky do Amsterodamu | Letenky do Japonska

Mezinárodní letiště Sydney je nejen jedno z nejdůležitějších v Austrálii, ale je také jedním z nejdůležitějších letišť na světě. Denně pracuje s mezinárodními i domácími lety a je největším centrem v Austrálii pro leteckou společnost Qantas Airlines. Jiné společnosti, které operují z letiště v Sydney jsou Lufthansa, Air New Zealand, Virgin Atlantic, Air France, United Airlines, Korean Air a Jet Star.

Mezinárodní letiště Perth je určitě jedno z největších mezinárodních letišť na světě, které pomáhá se zmírňováním náporu domácích i mezinárodních letů, které denně zaplavují Austrálii. Mezinárodní letecké společnosti, které operují z mezinárodního letiště v Perthu jsou South African Airways, Thai Airways, Air New Zealand and Qantas, abychom jich zmínili jen několik. Domácí lety obsluhují Alliance Airlines, Qantas, divize Qantasu, Virgin Blue a Skywest Airlines.

Levné letenky do USA | Letenky do Paříže | Letenky do Chorvatska

Mezinárodní letiště Canberra se nachází v hlavním městě Austrálie a má tři hlavní využití. Soustředí se na domácí lety, je sídlem staré vojenské letecké základny a poskytuje hlavní letecká zařízení. Letiště denně odbavuje hlavně domácí leteckou dopravou, ale je schopno pomoci mezinárodním letištím v případě nouze nebo když je třeba odklonit letadlo. Stará základna vojenského letectva je domovem pro dopravní a vozový park, který se používá k přepravě významných představitelů států, které navštíví Canberu. Letiště Canberra je zcela ve vlastnictví státu. Množství společností operujících z mezinárodního letiště v Canbeře je limitováno, patří mezi ně například Brindabella Airlines, Virgin Blue, Qantas Link a Qantas.